WIFI ZDARMA
WIFI PŘIPOJENÍ ZDARMA

RESTAURACE JE NOVĚ POKRYTA SIGNÁLEM VŠECH MOBILNÍCH SÍTÍ
Historie

Historie objektu Hotelu a restaurace Koníček se ponejvíce váže k době plné rozkvětu řemeslné výroby na uherskohradišťsku.

Hotel a restaurace Koníček je realizován v bývalých historických prostorách, jejichž kapitola se začala psát již v roce 1872, kdy bratři Ján a Tomáš Hrčkovi společně s Eduardem Neugebauerem koupili bývalou sýpku a zřídili v ní výrobu přepychových vozů a kočárů.

Ve sklepě umístili kovárnu, nad ní zařídili ostatní tři dílny. Továrnička se stala brzy široko daleko známa svou jakostí dokonalých výrobků. V roce 1887 přistavěli další dvě dílny a kromě toho zřídili pobočku v Králově Poli u Brna, kam se jeden ze společníků, Tomáš Hrček, přestěhoval.

historie historie

V roce 1898 byla postavena další prostorná kovárna a zavedeny stroje s parním pohonem. Tou dobou bylo zaměstnáno v podniku asi 30 dělníků. Zřízením lokální dráhy Uh. Hradiště - Kunovice - Vlárský průsmyk a vyřazením kočárů jako dopravního prostředku hradišťských hotelů z provozu nastává již doba zhoršeného odbytu pro továrnu. Parní pohon byl nahrazen zase ručním.

Zajimavostí je, že také rakousko-uherský ministr zahraničí, který r. 1914 podepsal Srbsku ultimátum a zahájil ak osudnou první světovou válku, jezdil v kočárech z Mařatic. Dalším významným zákazníkem firmy bylo nedaleké buchlovské panství hrabat Berchtoldů.

historie historie

Doba válečná nebyla podniku příznivá, výroba silně uvízla. Teprve po převratu oživuje zase činnost, i když se výrábějí většinou lacinější vozy řeznické apod. Již se však hlásí důraznější a moderní dopravní prostředek, auto, a vítězí nad kočárem. I továrna se přizpůsobuje na výrobu karoserií. Jsou nakoupeny nové stroje a současně zaváděná elektrifikace obce. Pracuje se plnou parou se 45 dělníky až do roku 1932, kdy nastala krize a továrna zastavila činnost takřka nadobro.

V roce 2006 jsme tyto prostory zrekonstruovali a vybudovali zde Hotel se stylovou restaurací.

historie historie

Současná podoba Hotelu a restaurace Koníček si zachovává proporci místního tradičního stavebního pojetí architektury. Hotel a restaurace Koníček nabízí svým zákazníkům komfortní ubytování ve dvojlůžkových pokojích s možností přistýlek. Tyto mají vlastní sociální zázemí, koupelnu, lednici, TV, telefon a možnost připojení na internet. Příjemný stylový interiér hotelu dále nabízí možnosti pořádání konferencí, firemních večírků, rodinných oslav a svateb v salóncích pro 40 a 70 osob.

poslat odkaz příteli